skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Geride kalan yılın her gününü sanatla dolu dolu geçiren Çankaya Belediyesinin kültür ve sanat merkezleri 2019’u da sanatın sıcaklığı ile karşılıyor. Hemen her gün farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak Merkezler, Bilgin Canaz Ensemble konserinden kamışın sanata dönüşümüne, hekimlerin hayal dünyasından SAKÜDER ödül törenine birçok farklı programla sanatseverleri bekliyor.

Geride kalan yılın her gününü sanatla dolu dolu geçiren Çankaya Belediyesinin kültür ve sanat merkezleri 2019’un ilk ayında da sanatseverleri farklı etkinliklerde buluşturacak. Hemen her gün farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanan Merkezler, Bilgin Canaz Ensemble konserinden kamışın sanata dönüşümüne, hekimlerin hayal dünyasından SAKÜDER ödül törenine birçok farklı programla sanatseverleri bekliyor.

Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM), Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği’nin (SAKÜDER) kuruluşunun 14. Yılında düzenleyeceği 8. Uluslararası Ankara Sanat Buluşması Resim Sergisine, 7-15 Ocak tarihleri arasında ev sahipliği yapacak. Sergide yurtiçi ve yurtdışından olmak üzere 130 ressamın 490 eseri sergilenecek. 2019 Plastik Sanatlar Sanat Ödülleri Ödül Töreni 7 Ocak’ ta gerçekleşecek. ÇSM 17 Ocak’ta kapılarını iki farklı sergi ile açacak. Nurtaç Özler’in “Geçmiş-Gelecek Bağlamında Retrospektif Resim Sergisi” ve Hümeyra Erdem’in kişisel sergileri sanatseverlerle buluşacak. ÇSM 19-29 Ocak tarihleri arası ise Ankara Tabip Odası tarafından düzenlenen “Hekimlerin Resim, Fotoğraf, Seramik ve Heykel Sergisi” ne ev sahipliği yapacak. ÇSM, 30 Ocak tarihinde ise kapılarını Duran İleri’nin “Mutabık Yalanlar” adlı sergisi ile duvarlarını süsleyecek.

KONSERLERİN ADRESİ YILMAZ GÜNEY SAHNESİ

Ücretsiz konserlere ev sahipliği yapacak Yılmaz Güney Sahnesi de; 7 Ocak’ta Gönül Dostları Korosunun “Türk Sanat Müziği Konseri”, 11 Ocak’ta Çankaya Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun “2019’a Merhaba THM Konseri” ve 12 Ocak’ta Vefa Türk Müzik Topluluğu’nun “Vefa’nın Sesi’nde 2019’a Merhaba Konseri”  ni dinleyici ile buluşturacak. 30 yılı aşkın bir süredir pek çok sanatçıya nefesiyle eşlik eden Bilgin Canaz da solist olarak yer aldığı grubuyla Yılmaz Güney Sahnesi’nde sevenleriyle buluşacak. 22 Ocak’ta gerçekleşecek olan “Bilgin Canaz Ensemble” konseri ücretsiz olarak gerçekleşecek. Yer fişleri 14 Ocak’tan itibaren Yılmaz Güney Sahnesi’nden temin edilebilecek.

KAMIŞIN SANATA DÖNÜŞÜMÜ

Çankaya Belediyesi’nin Kızılay’ın merkezindeki sanat galerisi Galeri Çankaya farklı bir sergiye ev sahipliği yapacak. “abARTık” adlı sergi dünyada ilk kez kamıştan yapılmış küçük sanatsal heykellerden oluşuyor. Sergi 3-18 Ocak tarihleri arası görülebilecek.

Back To Top