skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (ÇBGESK) futbol takımı Türkiye Sesi Görenler B1 (Hiç Görmeyenler) futbol deplasmanlı Süper 1. liginde ligin ikinci yarısına da iyi başladı.

Sekiz takımlı deplasmanlı Süper 1. liginde ilk yarıda oynadığı 7 maçın tamamını kazanan ve ligin ilk yarısını 33 golle kapatan Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü futbol takımı ligin ikinci yarısına da hızlı bir giriş yaparak oynadığı iki karşılaşmayı da galibiyetle kapattı.

Deplasmanlı Süper 1. ligin kurulduğu 2013 yılından bu yana şampiyonluğu kimseye kaptırmayan ve yenilmez armada unvanı elde eden Çankaya Belediyesi son olarak ligin 9. haftasında karşılaştığı ve başlama vuruşunu CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin’in yaptığı karşılaşmada Osmanlı Görme Engelliler Spor Kulübü’nü Kahraman Gurbetoğlu, Celal Çoban ve Emrah Öcal’ın attığı gollerle 3-0 yenerek yoluna emin adımlarla devam etti.

Bu galibiyetle birlikte en yakın rakibine 10 puan fark atan ve namağlup liderliğini sürdüren Çankaya Belediyesi bu sezon da şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu göstermiş oldu.

Back To Top