skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Alper Taşdelen: “Her zaman halkının yanında ve her zaman dik duran Tarık Akan, Atatürk’ün izinden hiçbir zaman ayrılmadı. Birçok sıkıntı çekmesine rağmen Cumhuriyet sevdasından vazgeçmeyen Tarık Akan’ın adını burada yaşatıyoruz”

Çankaya Belediyesi tarafından Türkkonut Dodurga Mahallesi’nde inşa edilen ve Türk sinemasının yıldızlarından Tarık Akan’ın adı verilen yeni park, görkemli bir törenle açıldı.

Soğuk hava şartlarına rağmen açılışlarına devam eden Çankaya Belediyesi, büyük oyuncu Tarık Akan’ın adını yaşatacak parkın açılışını gerçekleştirdi. Türkkonut Dodurga Mahallesi’nde 11 bin 742 metrekare alan üzerine kurulan parkın açılışını, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile vatandaşlar birlikte yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl ve Çankaya İlçe yöneticilerinin de katıldığı açılışa mahalle sakinleri de yoğun ilgi gösterdi.

AÇILIŞLAR YENİ YILDA DA DEVAM EDECEK

Parkın açılışında konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen; “Yola çıkarken Çankaya’yı Mustafa Kemal Atatürk’e layık yapacağız demiştik. Bu nedenle durmadan ve kar kış demeden çalışıyoruz” dedi. Son üç ayda Çankaya Belediyesinin 27 açılış ve temel atma törenini gerçekleştirmiş olacağını belirten Taşdelen, 2017 yılının Mart, Nisan ve Mayıs aylarında bir bu kadar açılış ve temel atmanın devam edeceği müjdesini verdi.

“BU ÜLKEYE DEĞER KATMIŞ İNSANLARIMIZIN İSİMLERİNİ ÇANKAYA’DA YAŞATIYORUZ”

Ranta ve talana karşı kamu yararını savunduklarını belirten Alper Taşdelen; “Bunu yaparken aydınlarımızın, sanatçılarımızın, Atatürkçülerimizin, bu ülkeye değer katmış insanlarımızın isimlerini Çankaya’da yaşatıyoruz. Şehit olan polis ve askerlerimizin isimlerini Çankaya’da yaşatıyoruz” diye konuştu. Tarık Akan’ın bu ülkenin yetiştirdiği en büyük sanatçılardan birisi olduğunun altını çizen Taşdelen, “Her zaman halkının yanında ve her zaman dik duran bir sanatçı olan Tarık Akan, Atatürk’ün izinden hiçbir zaman ayrılmadı. Birçok sıkıntı çekmesine rağmen Cumhuriyet sevdasından vazgeçmeyen Tarık Akan’ın adını burada yaşatıyoruz” dedi.

“ÜLKENİN SÜRÜKLENDİĞİ KARANLIKLA MÜCADELE EDEN EN BÜYÜK GÜÇ CUMHURİYET HALK PARTİSİ’DİR”

Taşdelen’in konuşmasından sonra kürsüye gelen Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli de Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile mesai arkadaşlarının başarılı çalışmalarıyla gurur duyduklarını ifade ederek, “Çankaya, toplumsal duyarlılığın öne çıktığı konuları ve isimleri yaşatmayı sürdürüyor” diye konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşun ve kurtuluşun partisi olduğunu belirten Dereli, “Ülkenin sürüklendiği karanlıkla mücadele eden en büyük güç Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bugün Türkiye’de tavır koymaktan çekinen sanatçılar ve sporcular var. Onlara buradan sesleniyorum; korkmayın bu zihniyetten. Tarık Akan da korkmadı bizler de korkmuyoruz” ifadelerini kullandı.

TAŞDELEN’DEN POLİS MEMURLARINA BAŞSAĞLIĞI

Konuşmaların ardından kürsüye gelen Türkkonut İlköğretim Okulu öğrencileri ile Dodurga Mahallesi Muhtarı ve CHP Çayyolu Temsilciliği, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e çiçek sundular. Etkinlikte bölgenin güvenliğini sağlamakla görevli polis memurlarını da ziyaret eden Taşdelen, İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan bombalı saldırı dolayısıyla polislere başsağlığı dileyerek çiçek verdi.

TARIK AKAN ÇANKAYA’NIN KALBİNDE

“Hababam Sınıfı”, “Mavi Boncuk”, “Sev Kardeşim” ve “Oh Olsun” gibi Yeşilçam’ın yapı taşlarından olan filmlerin yanı sıra “Yol” ve “Sürü” gibi siyasi mesajlar veren eserlerdeki oyunculuğuyla da halkın gönlünde taht kuran Tarık Akan’ın adı, Dodurga Mahallesi’nde yeni nesillere aktarılacak.

Sanatçının adını ölümsüzleştiren yeni park, Dodurga Mahallesi 3464 ile 3459’uncu sokakların kesişiminde yer alıyor. Toplam alanı 11 bin 742 metrekare ve yeşil alanı ise 9 bin 268 metrekare olan park; çocuk oyun alanı, basketbol sahası, koşu yolu, kondisyon alanları ve oturma gruplarıyla dikkat çekiyor.

Back To Top