skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Yeşilçam’ın Yakışıklısı Çankaya’da Ölümsüzleşiyor

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: “Tarık Akan’a veda etmiyoruz. O’nun adını Çankaya’da sonsuza dek yaşatacağız”

Türk Sineması’nın dev çınarı Tarık Akan’ın adı Çankaya Belediyesi’nin Dodurga Mahallesi’nde yaptığı yeni parkta yaşatılacak.

Çankaya Belediyesi, 66 yaşında aramızdan ayrılan Yeşilçam’ın yakışıklı aktörü Tarık Akan’ın adını yaşatmak için kolları sıvadı.

1970 yılında Ses Dergisi’nin açtığı yarışmada birinci olduktan sonra 1971 yılında ilk sinema filmi “Emine” ile oyunculuk serüvenine başlayan Tarık Akan’ın adı Çankaya Belediyesi’nin Dodurga Mahallesi’nde yaptığı yeni parka verilecek.

Atatürkçü ve solcu kimliğiyle de ön plana çıkmış bir sanatçı olan Tarık Akan, 45 yıllık sanat hayatına 111 film ve 4 televizyon dizisi sığdırdı. Akan, “Hababam Sınıfı”, “Mavi Boncuk” gibi Yeşilçam’ın yapı taşlarından olan filmlerin yanı sıra “Yol” ve “Sürü” gibi siyasi mesajlar veren eserlerdeki oyunculuğuyla da halkın gönlünde taht kurdu.

TAŞDELEN: “ADINI SONSUZA DEK YAŞATACAĞIZ”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in “Tarık Akan’a veda etmiyoruz. O’nun adını ilçemizdeki bir parka vererek sonsuza dek yaşatacağız” ifadeleriyle Tarık Akan adını yaşatacaklarını kamuoyuna duyurduğu park da belirlendi. Türkkonut Dodurga Mahallesi’nde 3464 ile 3459’uncu sokakların kesişiminde yer alan yeni park, 11 bin 742 metrekarelik alana sahip. 9 bin 268 metrekaresi yeşil alan olarak hazırlanacak park, çocuk oyun alanı, basketbol sahası, koşu yolu ve kondisyon alanlarını da içinde barındıracak.

Back To Top