skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Yıl Sonuna Kadar 52 Parka Revizyon

Yeni park yapımı çalışmalarının yanı sıra büyük çaplı revizyon çalışmaları ile 52 eski parkını yenilemeye başlayan Çankaya Belediyesi’nin mesaisi yoğun geçiyor.

Eski parklardaki bakım-onarım çalışmalarına başlayan Çankaya Belediyesi’nin, 52 parka uyguladığı büyük çaplı revizyon tam gaz devam ediyor.

Nisan ayında başlayan çalışmalar kapsamında, Ayrancı, 50. Yıl, Cebeci, Ertuğrulgazi, Esat, Emek, Cevizlidere, Dikmen, Bahçeli, Bademlidere, Bağcılar, Birlik, Bayraktar, Sokullu, Sancak, Seyran, Kırkkonaklar, M. Kemal, Maltepe, İncesu, İlker, G.O.P., Huzur, Yıldız, Oran ve Zafertepe mahallerinde ihtiyaç durumuna göre seçilmiş olan parklarda çalışmalar sürüyor.

Yürüyüş ve koşu yollarından çocuk oyun alanlarına, oturma guruplarından bitkisel düzenlemelerine kadar ihtiyaç duyulan her konuda elden geçirilecek olan parklar, bulundukları bölgeye yenilenmiş halleriyle hizmet edecek.

YENİ AYDINLATMA SİSTEMİ GELİYOR

Revize edilen parklarda aydınlatma direkleri de yenileniyor. 6446 sayılı “Elektrik Piyasası Kanunu ve Genel Aydınlatma Yönetmeliği”ne uygun özelliklerde yenilenecek aydınlatma direkleri, geceleri parkların daha güvenli olmasını sağlamanın yanı sıra elektrik tasarrufunu da beraberinde getiriyor.

Back To Top