skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi zabıta ekipleri, yılın ilk ayında 1462 denetim yaptı. Ekipler denetimler kapsamında, vatandaşlardan gelen 846 şikayeti de sonuçlandırdı.

Seyyara yönelik sıkı denetim uygulayan Çankaya Zabıtası, sıhhi, gayrısıhhi, lokanta, eğlence yerleri, berber, fırın gibi işletmelerde gerçekleştirdiği denetimlerinde haksız rekabetin önüne geçmek için bez afiş, pankart, duba gibi reklam içeren araçları topladı.

Çankaya Belediyesi ilçe sınırları içerinde bulunan işletmeler ve seyyar satış yapılan noktalarda denetimlerini sürdürüyor. Ocak ayında bin 462 denetim işlemi yapan Çankaya Zabıtası köfte, kokoreç gibi seyyar satış yapan araçlara ve tezgahlara da el koydu. Gece satış yapılan seyyarlara karşı Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile birlikte mücadele veren Çankaya Belediyesi, 77 seyyar tezgahın faaliyetine son verdi.

KURALLARA UYMAYANA İDARİ CEZA

Denetimlerde 570 işletmeye uygunluk raporu veren Çankaya Zabıtası, 443 işletmeye ihtarda bulundu, 61 işletmeye eksiklerini gidermeleri için durum tespit tutanağı tuttu, seyyar satıcılar dahil 388 işyerine de idari yaptırım karar tutanağı tuttu. Çankaya Belediyesi zabıta ekipleri yaptıkları denetimlerde ihtarda bulunulduğu halde yasal kuralları ve gerekenleri yerine getirmeyen işletmelere de idari para cezası uyguladı.

ŞİKAYETLER İÇİN 7/24 ARANABİLİYOR

Çankaya Belediyesi, vatandaşlardan gelen talep ve şikayetleri de değerlendiriyor. Vatandaşların sağlıklı gıda tüketimi ve huzuru için 7/24 görev başında olan Çankaya Zabıtası, 846 talep ve şikayeti değerlendirmeye alarak sonuçlandırdı. Vatandaşlar, şikayetlerini bildirmek için 444 06 01 ya da 230 75 51 numaralı telefonları arayabilirler.

Back To Top