skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Zor Gün Dostu Çankaya’dan Parasız Sağlık Hizmeti

Çankaya Belediyesi Çankayalılara, ücretsiz evde sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. 2016 yılında 4 bin 125 vatandaşa hizmet veren Belediye, ekip sayısını artırarak, evde sağlık hizmetini bu yıl daha fazla sayıda vatandaşa ulaştırmayı amaçlıyor.

2017 yılı başından bu yana 1077 vatandaşa evde sağlık, hasta nakli ve değerlendirme hizmeti veren Çankaya Belediyesi, yılsonuna kadar yedi binin üzerinde kişiye hizmet vermeyi hedefliyor.

Evde sağlık hizmetini daha fazla Çankayalıya ulaştırmak için ekip sayısını artıran Çankaya Belediyesi, sene başından itibaren 1077 kişiye pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçümü, şeker ölçümü, kan tetkiki için kan örneği alma gibi birinci basamak sağlık hizmeti ile hasta nakli ve hasta değerlendirme hizmeti verdi. Bu hizmetleri 2016 yılında 4 bin 125 vatandaşa sağlayan Belediye, 2017 yılında yaklaşık iki katına çıkarmayı hedefliyor.

TAŞDELEN, “HALKIMIZIN YANINDAYIZ”

Sağlık gereksinimlerinin ücretsiz verilmesinin temel insan hakkı olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, belediye hizmetlerinde insanı merkeze alan ve ihtiyaçlara cevap veren bir anlayışla hareket ettiklerini söyledi. Çankaya’da sosyal demokrat belediyeciliğin gereklerini hizmete dönüştürdüklerini kaydeden Taşdelen, “Bizim, rant odaklı değil insan odaklı hizmet anlayışımız var. Biz halkımıza hizmet ediyoruz. Akla yatkın olmayan, vatandaşa fayda sağlamayan projelerle işimiz yok, gerekeni yapıyoruz. Halkımızın her zaman yanındayız. Çankayalılar istedikleri zaman belediyelerine ulaşabiliyor ve hizmetlerinden yararlanabiliyor. Sağlık hizmetlerimiz de ücretsiz; ihtiyacı olan evinde alıyor bu hizmeti veya semtlerdeki sağlık evlerimize gelip alıyor. Halkımız mutlu, biz mutluyuz” diye konuştu.

HER VATANDAŞA SOSYAL DESTEK

Çankaya Halk Sağlığı Merkezi’ne başvuran vatandaşlara, evde sağlık hizmetini ücretsiz sağlayan Çankaya Belediyesi, birinci basamak sağlık hizmetini sağlık kuruluşuna gitme durumu olmayanlara veriyor. Evde Sağlık Hizmeti’nde hastaları evinde ziyaret eden sağlık ekipleri, sağlık sorunlarını dinleyerek bilgilendirme ve sağlık kuruluşuna yönlendirme konusunda da destek veriyor. Belediye, başvuruda bulunan vatandaşlara kendi ambulansları ile nakil hizmeti de veriyor.

Belediye’ye 0850 455 02 65 numaralı ücretsiz hat aracılığıyla ulaşarak hizmet alma talebini ileten vatandaşlar, pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçümü, şeker ölçümü, kan tetkiki için kan örneği alma gibi birinci basamak sağlık hizmetlerini ve hasta nakli hizmetini alabiliyor.

Back To Top