skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Usta sanatçı Zülfü Livaneli’nin ismini taşıyan Kültür Merkezi’nde danstan sinemaya, müzikten edebiyata dersler başladı. Sezona hızlı bir giriş yapan Zülfü Livaneli Kültür Merkezi, alanında uzman eğitmenler ile kursiyerleri buluşturdu.

Çankaya Belediyesinin kısa bir süre önce açılışını gerçekleştirdiği Zülfü Livaneli Kültür Merkezi 16 Ekim’de atölyelerinin kapılarını kursiyerlere açtı. Sinema, Edebiyat, Modern Dans, Bale ve Müzik atölyeleri ile hizmet veren merkez çeşitli sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

Alanında uzman eğitmenler tarafından yürütülen atölye çalışmalarında sinema atölyesi; sinemaseverleri film çekme konusunda cesaretlendirmek ve sinema sektöründe çalışabilecek yetiyi kazandırmayı amaçlıyor. Sineçankaya Film Atölyesi, katılımcılarına film yapımının tüm aşamalarını deneyimleme imkanı sunacak. 12 hafta boyunca sürecek atölye programında; senaryo yazımından montaja, yönetmenlikten ışığa kadar film yapımına dair tüm süreçler eğitmenler eşliğinde katılımcılarla beraber yürütülecek. Sinema emekçilerinin de zaman zaman konuk olarak ağırlanacağı film atölyesinde dersler, sinema tarihi ile başladı. Her atölye grubuyla çekilecek kısa filmin sonunda ortaya çıkan üretimler, Çankaya Belediyesi çatısı altında halka açık bir gösterimle sergilenecek.

Dans atölyesinde modern dans 8-11, bale 6-8 yaş aralığındaki çocuklara veriliyor. Atölyede belli figürlere, adım atışlara dayalı dans ve müzikli gösteri türünün temel kurallarının öğretileceği bale eğitiminin yanı sıra 20. Yüzyılda balenin değişmez kurallarına tepki olarak gelişen dans türü olan modern dans eğitimi de veriliyor. Edebiyat Atölyesinde ise çalışmalar; yazı, yazma, yaratma, kurgulama ile ilgili süreçlerde pratik çalışmaların yanı sıra okuma, etkin okurluk ve detaylı okuma ile ilgili de Türk ve dünya edebiyatında yer edinmiş yapıtların ele alınması bağlamında ilerliyor.

Back To Top