skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Bir süre önce yapımı tamamlanarak hizmete açılan Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi ilk film gösterimi gerçekleşti.  Yönetmen ve-senarist Suat Eroğlu’nun iki kısa filmi, sanatseverlerle buluştu.

Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi, “Oyun İçinde Oyun” filmine ve oyuncularına ev sahipliği yaptı. Yönetmen-senarist Suat Eroğlu’nun “Fıtrat” ve “Oyun İçinde Oyun” isimli kısa filmlerinin gösteriminin ardından filmde rol alan Nazmi Kırık sinemaseverlerin filmlerle ilgili sorularını yanıtladı. Film gösterimi ve söyleşiye Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya da katıldı.

Oyun içinde Oyun filminin başrolünü üstlenen ünlü oyuncu Erkan Can ise gönderdiği bir video mesajı ile Ankara’nın Zülfü Livaneli Kültür Merkezi gibi bir sanat mekanına kavuşmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Can, bu önemli Kültür Merkezi’nde bir tiyatro oyunuyla Ankaralı sanatseverlerle buluşma arzusunda olduğunu da belirtti.

Çocuk işçiliği ve iş kazaları teması üzerinde yükselen “Fıtrat” ve bir masa başında oynanan iskambil ve okey gibi oyunları hile ve şiddet yoluyla sürekli kazanmayı başaran bir “mahalle abisi” üzerinden siyasi göndermelerde bulunan “Oyun İçinde Oyun” filmleri Ankaralı sinemaseverlerden tam not aldı.

YÖNETMENDEN ÇANKAYA’YA TEŞEKKÜR

Gösterimden sonra izleyicilerle bir söyleşi yapan Suat Eroğlu, “Sanat yapmanın oldukça zorlaştığı, sanatçıya verilen değerin minimuma indiği bugünün Türkiye’sinde Çankaya Belediyesi’nin bir kültür ve sanat merkezi açması ve üstelik bu merkeze yaşayan bir sanatçının adını vermesi tüm sanatçılara moral ve güç veren bir olaydır. Başkan Alper Taşdelen başta bu merkezin kazandırılmasında emeği geçen herkese bir sanatçı olarak teşekkür ediyorum” dedi.

Back To Top